Четверта субота листопада – Голодомор

Четверта субота листопада – то офіційний День пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

Весь український народ схиляє голову на знак глибокої скорботи за мільйонами наших співвітчизників померлих від голоду.

Людство, українське суспільство не має права забути найбільшої трагедії ХХ сторіччя, коли у стражданнях, виснажені голодом вмирали діти, молоді люді, їхні батьки.

З нагоди цієї події у селищі біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій, пройшов мітинг – реквієм «СКОРБОТНА СВІЧКА ПАМ’ЯТІ СВЯТОЇ». Були присутні жителі Новоолексіївки, учнівська молодь та керівництво селища. В ході заходу ведуча звернула увагу присутніх на те,  що  якою б страшною не була історія українського народу, ми повинні пам’ятати  минуле, щоб лихоліття знов не повернулося. Хвилиною мовчання,  запаленою свічкою та покладанням квітів  вшанували  пам’ять  жертв  Голодомору.

У селищної бібліотеці оформлена постійно діюча книжково – ілюстраційна виставка «Голодомор – українська Голгофа», де представлена література про голодомор 1932-1933рр в Генічеському районі, Херсонської області, статті з періодичних видань, книги зі свідченнями тих, хто вижив в ці страшні роки.   Кожен бажаючий зміг знайти відповідь на питання: історія та причини голодомору, страшні цифри безневинно убієнних на  тематичній  поличці   «Голодомор  1932-1933  років – геноцид  українського  народу».

Тема голодомору не байдужа сучасним українським письменникам. На розсуд читачів бібліотекарі презентували роман «Розколоте небо» однієї з найуспішніших письменниць сьогодення Світлани Талан. Це не просто книга про голодомор, це – трагедія усього українського народу, яка настільки уявно ожила на сторінках роману.

Ми повинні пам’ятати, яку жахливу ціну заплатив український народ за право жити. А пам’ятником жертвам хай буде наша пам’ять про минуле, небайдуже ставлення до національної трагедії, що спіткала наш народ у 1932-1933 роках.