День людей з обмеженими можливостями

Відзначення  Міжнародного дня інвалідів  – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час, не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року.

Протягом 2016 року виконкомом селищної ради 18 інвалідам, мешканцям селища, з місцевого бюджету була надана матеріальна допомога на загальну суму 8500грн., з них 8 сім’ям, де виховуються діти-інваліди та 5 інвалідам загального захворювання на загальну суму 3900грн. – до Міжнародного дня інвалідів.

У навчальних закладах селища було організовано і проведено тематичні заходи: виставка «Навчи своє серце добру»; виховний захід: «Повір у себе і в тебе повірять інші»; єдиний урок доброти на теми «Дивіться на нас як на рівних» з переглядом документального фільму «Про любов»; тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Лелеченя добра»; години спілкування: «Будемо милосердними», «Всі ми різні, але всі ми рівні»; бесіда на тему: «Що таке  милосердя?»; тематична бесіда, спрямована на розкриття загальної декларації з прав людини, Конвенції про права дитини, Конвенції про права інвалідів.

Серед учнів 5,10 класів ЗОШ №1 та учнів 8 класів ЗОШ №2 бібліотекарі селищної  бібліотеки провели урок доброти «Будемо небайдужі до чужої  долі». Мета заходу – прищепити  любов, доброту і чуйність, співпереживання  чужому горю, що ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. Розповіли історії з життя великих людей з обмеженими можливостями, як наших сучасників, так і попередників, які досягли успіху всупереч тому, що повинно б їх зупинити (ясновидиця Ванга, Олексій Маресьєв,  Диана Гурцька, Валентин Дікуль, Людвіг Ван Бетховен, Франклін Рузвельт). Також приклад сили духу і волі – українські спортсмени – паралімпійці, які посіли трете місце в рейтингу нагороджених медалями країн. Не обминули можливість розповісти учням і про художню літератури, герої яких були людьми з обмеженими можливостями. Цікавість книги залежить від автора – чи вистачить йому таланту і тактовності, щоб відобразити у героях насамперед людей, а вже потім – інвалідність.

У читальному залі селищної бібліотеки організовано книжкову виставку «Наперекір  долі», епіграфом якою було зазначено вислів Григорія Сковороди « Люди, будьте людяними! Це наш перший обов’язок».

Доброта, милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.