ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

До  п’ятиріччя пам’яті по загиблим героям Небесної сотні Новоолексіївська селищна бібліотека провела низку заходів. Разом з художнім керівником Будинку культури  у ЗОШ№1 серед учнів 5-х класів провели патріотичний захід «Погляд в історію. Нові часи – нові герої». Мета заходу вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховання патріотизму та національної свідомості. Ведуча заходу зробила акцент на те, що кожен з цієї Небесної сотні, як і ми з вами мав сім*ю, батьків, друзів, свою мрію. Але поклик їхньої души саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну демократичну, чесну Україну. Також звучала пісня «Пливе кача…», яка стала тугою, не офіційним жалобним Гімном України. Під цю пісню тисячі українців прощалися з Героями Небесної Сотні. І тепер ця пісня веде нашу народну пам’ять  у майбутнє.  Переглянули  разом з учнями відеоролик, який облетів  увесь світ, де молодий чоловік у будівельній касці стоїть на барикаді і проникливо, натхненно читає уривок з поеми Тараса Шевченко «Кавказ». Це Сергій Нігоян – українець вірменського походження з Дніпропетровщини.

За цей час було багато написано документальних та художніх творів, віршів, знято фільмів, але для цієї вікової категорії школярів на обговорення ми вибрали казку «Небесна сотня», яку написала луцька письменниці Юлія Смаль.  Заздалегідь для читачів селищної бібліотеки організували книжково-ілюстраційну виставку «Герої не вмирають! Небесна сотня», та стенд «Пам’яті героїв Небесної сотні».

«Сьогодні від нашого покоління і від кожного з вас буде залежить, чи буде гідно звучатиме  могутнє ім’я України і Українського народу! Слава Україні ! Героям Слава» – це було заключні слова нашого заходу.

Інші новини: