Державна екологічна інспекція у Херсонській області повідомляє, що відповідно до

Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 27.02.2002 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2002 за № 276/6564; Інструкції з організації оформлення посвідчень громадських інспекторів з охорони довкілля затвердженої наказом Державної екологічної інспекції України від 08.11.2012 № 215 претендентом на призначення громадським інспектором може бути громадяни України який мас середню або вищу освіту та досвід громадської чи іншої діяльності у сфері охорони довкілля або суміжних сферах не менше двох років.

Громадянин, який бажає оути громадським інспектором, повинен подати до Інспекції такі документи:

1. Подання від громадської організації природоохоронного спрямування або державного інспектора;

2. Картку погодження на виконання обов’язків громадського інспектора за
встановленою формою згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 № 88 “Про затвердження Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля”;

3. Копію атестата чи диплома про освіту;

4. Копію довідки про визнання іноземного документа про освіту, завірену в установленому порядку (за наявністю);

5. Особисту картку громадського інспектора;

6. Дві фотокартки розміром 3×4.

У разі відсутності зауважень щодо поданих документів приймається рішення про надання допуску претендента на участь у співбесіді.

У разі позитивного висновку за результатами проходження співбесіди видаються посвідчення громадського інспектора з охорони довкілля.

Після видачі посвідчення, громадський інспектор виконує обов’язки на громадських засадах, без увільнення від основної роботи і без додаткової оплати праці, а саме, має право складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, приймати участь у проведені перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства.